Press resources

Persoane de contact

Persoane de contact PR Canon Europa

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Sarah Vloothuis

E-mail: Sarah.Vloothuis@canon-europe.com


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Rosie Harries

E-mail: Rosie.Harries@canon-europe.com


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Caroline Nicholls

E-mail: caroline.nicholls@canon-europe.com

Persoană de contact: Jeremy Singer (produse de larg consum)

E-mail: jeremy.singer@canon-europe.com

Persoană de contact: Jack Low (produse profesionale)

E-mail: jack.low@canon-europe.com

Persoane de contact locale pentru presă

Canon Austria

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

Adresă de e-mail: Birgit.Stark@canon.at


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

Adresă de e-mail: Birgit.Stark@canon.at


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Birgit Stark

Telefon: +43 676 8166 1749

Adresă de e-mail: Birgit.Stark@canon.at

Canon Belgia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Filip Vandenbempt

Telefon: +32 2 7220 519

Adresă de e-mail: f.vandenbempt@canon.be


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Steve Haentjens

Telefon: +32 2 7220 519

Adresă de e-mail: steve.haentjens@canon.be


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Sacha Thonon

Telefon: +32 2 722 06 77

Adresă de e-mail: sacha.thonon@canon.be

Canon Republica Cehă

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

Adresă de e-mail: jitka.stedronova@canon.cz


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

Adresă de e-mail: jitka.stedronova@canon.cz


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Jitka Štědroňová

Telefon: +420 225 280 396

Adresă de e-mail: jitka.stedronova@canon.cz

Canon Danemarca

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoană de contact PR pentru companie, afaceri şi produse de larg consum

Persoană de contact: Andrea Frovin

Telefon: +45 26 79 35 08

Adresă de e-mail: andrea.frovin@canon.dk

Canon Finlanda

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Teija Tamminen-Saremaa

Telefon: +358 (0)10 544 4609

Adresă de e-mail: teija.tamminen-saremaa@canon.fi

Canon Franţa

IMPORTANT:
Les demandes sur des sujets Communication autres que les Relations Presse sont à adresser àcontact@cf.canon.fr 


Pour les demandes relatives aux Relations Presse, merci de contacter :


Relations Presse Offre Grand Public

Contact : Amanda Tek

Téléphone : +33 1 85 14 46 95

Email: amanda.tek@cf.canon.fr


Relations Presse Informations Institutionnelles

Contact : Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

Email : cecile.thibault@cf.canon.fr


Relations Presse Offre Entreprises

Contact : Cécile Thibault

Téléphone : +33 1 85 14 46 97

Email : cecile.thibault@cf.canon.fr

Canon Germania

Kontakt für Presseanfragen:


Anfragen zu Consumer Produkten – Foto, Video, EOS Cinema, Tintenstrahldrucker, Scanner für den Privatgebrauch

Canon Ansprechpartner: Sarah Stuwe

PR-Agentur: Ranieri Agency

E-Mail: canon-presse@ranieri.agency


Anfragen zu Business Produkten – Office Lösungen Laserdruck/Kopiersystemen, Produktionsdruck, Software, Workflow-Solutions

Canon Ansprechpartner: Katharina Lazar

E-Mail: katharina.lazar@canon.de


Anfragen zu medizinischen Produkten

Stefan Pehn

Canon Medical Systems Deutschland

E-Mail: stefan.pehn@eu.medical.canon


Anfragen zu Corporate Themen – Unternehmenskommunikation

Canon Ansprechpartner: Bettina Steeger

E-Mail: bettina.steeger@canon.de

Canon Grecia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Contact: Drossos Drossos Canon Grecia

Telefon: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Contact: Drossos Drossos Canon Grecia

Telefon: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Contact: Drossos Drossos Canon Grecia

Telefon: +30 210 7454 651

E-mail: Drossos.Drossos@canon.gr

Canon Ungaria

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoană de contact PR

Persoană de contact: Viktória Oláh

E-mail: olah.viktoria@canon.hu

Canon Irlanda

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Adresă e-mail: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Telefon: 01737 220 000 (solicitaţi asistenţă de la un membru al echipei PR)

Canon Italia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoană de contact PR pentru produse de larg consum, afaceri şi companie

Persoană de contact: Comunicazione & Immagine

Telefon: +39 02 4548 1680

Adresă de e-mail: info@comunicazione-immagine.it

Canon Olanda

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Marieke van der Made

Telefon: +31 (0)73 - 68 15 232

Adresă de e-mail: M.van.der.Made@canon.nl


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Marieke van der Made

Telefon: +31 (0)73 - 68 15 232

Adresă de e-mail: m.van.der.made@canon.nl


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Judith Snel

Telefon: +31 (0)20 714 9210

Adresă de e-mail: J.Snel@canon.nl

Canon Norvegia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

Adresă de e-mail: siw.holmgren@canon.no


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

Adresă de e-mail: siw.holmgren@canon.no


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Siw Holmgren

Telefon: +47 934 66 355

Adresă de e-mail: siw.holmgren@canon.no

Canon Polonia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Joanna Stankiewicz

Telefon: +48 22 430 60 91

Adresă de e-mail: joanna.stankiewicz@canon.pl


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Katarzyna Kluza

E-mail: katarzyna.kluza@canon.pl


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Joanna Stankiewicz

Telefon: + 48 22 430 60 91

Adresă de e-mail: joanna.stankiewicz@canon.pl

Canon Portugalia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Ana Cristina

Telefon: +351 21 470 4037

Adresă de e-mail: ana.cristina@canon.pt


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Ana Cristina

Telefon: +351 21 470 4037

Adresă de e-mail: ana.cristina@canon.pt


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Goreti Pedrosa

Telefon: +351 214 704 000

Adresă de e-mail: goreti.pedrosa@canon.pt

Canon România

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Andreea Ionescu

Telefon: 0040.21.300.54.03

Adresă de e-mail: andreea.ionescu@canon.ro


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Andreea Ionescu

Telefon: 0040.21.300.54.03

Adresă de e-mail: andreea.ionescu@canon.ro


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Andreea Ionescu

Telefon: 0040.21.300.54.03

Adresă de e-mail: andreea.ionescu@canon.ro

Canon Rusia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR pentru companie, soluţii de afaceri şi produse de larg consum

Persoană de contact: Elmira Alieva

Telefon: +7 495 2585600

Adresă de e-mail: elmira.alieva@canon.ru

Canon Slovacia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

Adresă de e-mail: tomas.fec@canon.sk


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

Adresă de e-mail: tomas.fec@canon.sk


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Tomáš Feč

Telefon: +421 248 228 716

Adresă de e-mail: tomas.fec@canon.sk

Canon Africa de Sud

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR pentru companie, soluţii de afaceri şi produse de larg consum

Persoană de contact: Dana Eitzen

Telefon: + 27 12 675 4900

Adresă de e-mail: pr@canon.co.za

Canon Spania

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Elena Martel

Telefon: +34 915 384 563

Adresă de e-mail: e_martel@canon.es


Persoana de contact PR pentru soluţii de afaceri

Persoană de contact: Elena Martel

Telefon: +34 915 384 563

Adresă de e-mail: e_martel@canon.es


Persoana de contact PR pentru produse de larg consum

Persoană de contact: Magadalena Moya

Telefon: +34 915 384 626

Adresă de e-mail: M_moya@canon.es

Canon Suedia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoane de contact pentru presă:

Persoană de contact: Linn Kryss

Telefon: +46 739788510

E-mail: linn.kryss@canon.se


Persoană de contact PR B2B: Åsa Törnquist

Telefon: +46 73 988 64 35

E-mail: asa.tornquist@canon.se

Canon Elveţia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Alex Hirzel

Telefon: +41 (0)76 313 39 09

Adresă de e-mail: presse@canon.ch


B2B PR

Persoană de contact: Alex Hirzel

Telefon: +41 (0)76 313 39 09

Adresă de e-mail: presse@canon.ch


B2C PR

Persoană de contact: Fabienne Braunschweiler

Telefon: +41 (0)76 333 04 04

Adresă de e-mail: presse@canon.ch

Canon Turcia

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:

Persoana de contact PR a companiei

Persoană de contact: Beyza Carkaci

Telefon: +90 216 5716830

Adresă de e-mail: beyza.carkaci@canon.com.tr

Canon Marea Britanie

Pentru comunicate de presă vă rugăm să contactaţi:


Adresă e-mail: canonpressoffice@cuk.canon.co.uk

Telefon: 01737 220 000 (solicitaţi asistenţă de la un membru al echipei PR)


S-ar putea să vă intereseze şi